Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Kézilabda: parádés második félidőt produkált a gödöllői legénység Hajdúböszörményben

2024-05-04 19:01:16

NB II. Észak-Kelet csoport, felsőházi rájátszás (1-8. helyek), 6. forduló:
Hajdúböszörményi TE – Gödöllői KC 30-33
(16-14)

A két csapat április 7-i, gödöllői ütközetét Bartos Gábor együttese nyerte (34-29), ami okkal adott derűlátást a vendéggárda számára a hajdúsági „visszavágó” előtt.

Ahogy azt várni lehetett, a riválisok jó ideig nem igazán tudtak elszakadni egymástól, így nem volt meglepő a váltott vezetés. Más kérdés, hogy a támadások kihasználásának hatékonyságában ellenfelétől (88%) jócskán elmaradó gödöllőiek (50%) akár több góllal is elhúzhattak volna az első félidő második felében, mégis városunk csapata „futott” az eredmény után. Olyannyira, hogy 11-11-es állást követően zsinórban négy hazai találatra kellett reagálni, ami a szünetig – főként Farkas Balázs Boldizsár triplája jóvoltából – aránylag jól sikerült.

A második harminc percben tovább folytatta felzárkózását a gödöllői formáció, amely a 49. percben egygólos előnyre tett szert (24-23). Ezt követően városunk alakulata nem engedte át a kezdeményezést a hazaiaknak, így kiélezett küzdelemben háromgólos GKC-győzelemmel zárult a találkozó. Idegenbeli diadalával a Bartos-csapat megerősített pozícióját a tabellán.

A Gödöllői KC férficsapata 10 ponttal, 335-380-as gólkülönbséggel a tabella 5. helyén áll az NB II. Észak-Kelet csoportjának felsőházi rájátszásában.
Következik: Hajdúnánás Kézilabda NKFT – Gödöllői KC május 18., szombat 16 óra.

U20 (II. osztály Keleti-csoport
): Mizse KC – Gödöllői KC 33-44 (12-25)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – juniorcsapata 34 ponttal, 696-544-es gólkülönbséggel a 2. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
Mizse KC – Gödöllői KC 25-43 (12-20)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, döntően 16-17 éves(!) tehetséges fiatalokból álló ifjúsági formációja 12 ponttal, 552-603-as gólkülönbséggel a csoport 7. helyezettje.