Kézilabda: izgalmas meccsen jutott két bajnoki ponthoz a gödöllői csapat

2024-04-07 19:53:56

NB II. Észak-Kelet csoport, felsőházi rájátszás (1-8. helyek), 2. forduló:
Gödöllői KC –
Hajdúböszörményi TE 34-29 (18-18)

Április első vasárnapján a csoport 4. helyén álló hajdúböszörményiek tették tiszteletüket Gödöllőn. A találkozó előtt a házigazdák komoly lehetőség előtt álltak, hiszen esetleges győzelmükkel két helyet javíthattak pozíciójukon.

Az már a kiélezett küzdelemben lezajlott ütközet elején kiderült, hogy mindkét formáció nyílt sisakos játékkal száll harcba a bajnoki pontokért. Az első félidő 19. percének végén a vendégek háromgólos előnybe kerültek (12-15), ám Bartos Gábor legénysége a szünetig ledolgozta hátrányát.
A fordulás után fej-fej mellett haladtak a riválisok, így hosszú ideig megjósolhatatlan volt, hogy ki nevet az izgalmas összecsapás végén. Négy perccel a végső sípszó előtt a jobban összpontosító gödöllőiek három egységgel elléptek (31-28), amire érdemben már nem tudtak reagálni a véghajrára erejükkel elkészült hajdúböszörményiek.

A Gödöllői KC férficsapata 4 ponttal, 209-257-es gólkülönbséggel a tabella 6. helyén áll az NB II. Észak-Kelet csoportjának felsőházi rájátszásában.
Következik: Gödöllői KC – Hajdúnánás Kézilabda NKFT április 14., vasárnap 16 óra, Hajós iskola tornacsarnoka.

U20 (II. osztály Keleti-csoport
): Gödöllői KC – Tisza Volán SC 44-29 (21-17)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – juniorcsapata 30 ponttal, 589-445-ös gólkülönbséggel az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
Gödöllői KC – Tisza Volán SC 25-36 (14-17)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, döntően 16-17 éves(!) tehetséges fiatalokból álló ifjúsági formációja 10 ponttal, 468-534-es gólkülönbséggel a csoport 7. helyezettje.