Kézilabda: másodperceken múlott a gödöllői formáció pontszerzése Dunakeszin

2023-03-04 19:37:46

NB II. Északi-csoport, 14. forduló:
VS Dunakeszi – Gödöllői KC 30-29
(13-13)

Szeptember végén 23-23 arányú döntetlent játszottak egymás ellen a riválisok a Hajós iskola tornacsarnokában, ezáltal nem lett volna meglepő az újabb pontosztozkodás a 9. és a 8. helyezett összecsapásán.

Az első harminc perc után tartották magukat a felek a „szokáshoz”, méghozzá úgy, hogy volt olyan szakasza a félidőnek, amikor a gödöllőiek három góllal elhúztak (5-8). A folytatásban sem igazán távolodtak el egymástól a riválisok, az 51. percben egál volt az állás (25-25), majd a hazai gárda zsinórban három találatot ért el, amivel meglépett.
Csakhogy a 7 gólig jutott Szabó Dániel vezetésével harcoló gödöllőiek nem adták fel, 29-28-ra átvették a vezetést, majd az utolsó perc elején, 29-29-es állásnál az akár győzelmet jelentő gólért támadhattak. Próbálkozásuk azonban nem járt sikerrel, nem úgy a házigazdáké, akik 12 másodperccel a lefújás előtt időt kértek, majd támadásukat góllal befejezve, otthon tartották a két bajnoki pontot.

A Gödöllői KC férficsapata 9 ponttal, 334-374-es gólkülönbséggel a tabella 8. helyét foglalja el az NB II. Északi-csoportjában. Következik: Fenstherm Future Füzesabonyi SC – Gödöllői KC március 18., szombat 16 óra.

U20 (III. osztály B-csoport
): Csömör KSK – Gödöllői KC 25-35 (15-17)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – bajnoki címvédő juniorcsapata 24 ponttal, 491-250-es gólkülönbséggel az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
Gödöllői KC – HÉP Cegléd 35-27 (20-14)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, elmúlt kiírásban bajnoki aranyérmes ifjúsági formációja 22 ponttal, 425-310-es gólkülönbséggel a tabella 2. helyezettje.