Kézilabda: bravúros hajrával nyert a Gödöllő a Füzesabony ellen

2022-05-15 20:06:53

NB II. Északi-csoport, 21. forduló:
Gödöllői KC – Fenstherm Future Füzesabony 24-22
(13-15)

Érdekes helyzet állt elő azzal, hogy az utóbbi két fordulóban sikeres hazai gárda számára a diadalmenet folytatása volt az elsőrendű cél, miközben riválisának a bronzérem biztos megszerzése érdekében kellett (volna) a két bajnoki pont (döntetlen esetén a gólkülönbségen múlott volna a füzesabonyi dobogó). Az „ellenérdekeltségből” kiélezett küzdelemre volt kilátás.

A fordulatos csata össze is jött. A kezdeti percekben az üreskapus 7-6-ozást kitartóan alkalmazó hazaiak jutottak minimális előnyhöz (8-6), ám a félidőig a vendégek fordítottak. A második játékrészben úgy tűnt, a füzesabonyiak lassan felőrlik Bartos Gábor csapatának erejét, de nem így lett, mert városunk formációja az utolsó tíz percben, 19-22 állásnál alaposan megrázta magát, és öt találatot szerezve, bravúros hajrával begyűjtötte a két bajnoki pontot.

A Gödöllői KC férficsapata 18 ponttal, 632-639-es gólkülönbséggel a 8. helyen áll az NB II. Északi-csoportjának tabelláján. Következik: Pénzügyőr SE – Gödöllői KC május 21., szombat 18 óra.

Ifjúságiak (III. osztály B-csoport): Gödöllői KC – Füzesabony 47-25 (25-10)
A GKC ifjúsági csapata 38 ponttal, 756-474-es gólkülönbséggel 2. a csoport tabelláján.

Serdülők (II. osztály Keleti-csoport):
Gödöllői KC – Nyíregyházi SN 35-23 (16-14)
A Mácsár Gyula irányításával készülő serdülők száz százalékos mutatóval, 42 ponttal, 774-456-os gólkülönbséggel az 1. helyen állnak, és megnyerték a bajnokságot!