Röplabda: ami elment Gödöllőn, visszajött Nyíregyházán

2016-04-06 20:55:18

NB I., rájátszás, 5-8. helyekért, 2. mérkőzés:
Fatum-Nyíregyháza – TEVA-Gödöllői RC 1-3
(-23, -16, 19, -20)

Tucatnyi nap telt el a párharc első, nyíregyházi győzelemmel zárult összecsapása óta.  Szabados István társulata nagy csatában bukta el pályaelőnyét a gödöllői egyetem sportcsarnokában, ezáltal csak úgy maradhatott versenyben az 5. helyért, ha nyer idegenben.
Mindegy, hogyan. Szépen, csúnyán, szenvedve, könnyedén, mosolyogva, bánatosan, küzdve, félvállról véve a dolgokat. Esetleg úgy, hogy remegjen a hazaiak keze…

Az első két szettben a gödöllőiek akarata érvényesült, ezáltal a Szabados-csapat megalapozta az idegenbeli siker lehetőségét. A harmadik játszma viszonylag könnyen lett a nyírségieké, ám a negyedik felvonást mindvégig a vendégek uralták. Az elején inkább, a közepén kevésbé, de a végén éppen annyira, hogy nyerjenek, és harmadik meccsre bízzák a párviadal végkimenetelének eldöntését.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-1. A harmadik találkozót április 9-én, szombaton 18 órától rendezik meg Gödöllőn, a Török Ignác Gimnázium tornacsarnokában.