Kézilabda: vállalható gödöllői vereség az esélyesebb hajdúszoboszlóiak ellen

2024-04-28 19:42:55

NB II. Észak-Kelet csoport, felsőházi rájátszás (1-8. helyek), 5. forduló:
Gödöllői KC – Opus Tigáz Hajdúszoboszló 27-29
(13-14)

A csoport harmadik helyén álló hajdúszoboszlóiakat fogadta Bartos Gábor csapata április utolsó vasárnapján a Hajós iskola tornacsarnokában. A riválisok hajdúsági meccsét 31-25 arányban a „fürdővárosiak” nyerték, akik most is esélyesebbnek mutatkoztak.

A találkozó kezdeti időszakában inkább a hazai gárda akarata érvényesült (4-1). Ezt követően azonban lábra kapta a szoboszlóiak, akik a 22. percben egyenlítettek (11-11), majd a vezetést is magukhoz ragadták.
Az egygólos vendégelőnnyel zárult első játékrészben történtek alapján kiélezett csatára lehetett számítani a folytatásban. Ez így is volt az 52. percig, amikor 23-23 után a vizitálók – a házigazdák technikai hibáinak is köszönhetően – zsinórban négyszer találtak be. Ez a villanás meghatározta a találkozóért járó pontok sorsát, mert a derekasan küzdő gödöllői csapat már csak kozmetikázni tudott a végeredményen.

A Gödöllői KC férficsapata 8 ponttal, 302-350-es gólkülönbséggel a tabella 5. helyén áll az NB II. Észak-Kelet csoportjának felsőházi rájátszásában.
Következik: Hajdúböszörményi TE – Gödöllői KC május 4., szombat 17 óra.

U20 (II. osztály Keleti-csoport
): Gödöllői KC – Kazincbarcika 37-31 (21-11)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – juniorcsapata 32 ponttal, 652-511-es gólkülönbséggel a 2. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.